Europejskie Dni Dziedzictwa

Strona główna » Aktualności » Europejskie Dni Dziedzictwa

 fot.: Adrian Jaszczak

 

 

Polną drogą... - polska wieś okresu międzywojennego.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie etnograficznej pt. „Szare jak ziemia, barwne jak pamięć”.

15 września / wtorek, godz. 12.00
16 września / środa, godz. 13.00
17 września/ czwartek, godz. 14.00

 Informator EDD: https://linkd.pl/9ead

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza w podróż w czasie na tereny Polski środkowej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Wieś pozostawała wtedy jeszcze w pewnej izolacji od świata zewnętrznego, co sprzyjało pielęgnowaniu i utrwalaniu wartości związanych z ziemią, lokalnością, kultywowaniu miejscowej tradycji, autorytetu starszych.

 

Ekspozycja poświęcona jest człowiekowi – prezentuje nie tylko jego indywidualne losy, ale przede wszystkim kulturową ludzką drogę życiową. Poszczególne etapy życia człowieka wpisują się w następujące po sobie pory roku, cykle w przyrodzie, nierozerwalnie związane z kalendarzem religijnym i biologicznym.

 

Wystawa może stać się inspiracją do poszukiwania własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także do odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych naszej ojczyzny.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: nr tel. 42 632 84 40, w. 29 lub mailowo: tomasz.prokop@maie.lodz.pl

Po więcej wydarzeń zapraszamy na stronę EDD: https://edd.nid.pl/

  

Ilość wyświetleń: 225