II Zjazd Krasomówczy Języka Japońskiego

Strona główna » Aktualności » II Zjazd Krasomówczy Języka Japońskiego

 

Relacja z II Zjazdu Krasomówczego Języka Japońskiego, który odbył się 5.06.2016 roku w siedzibie Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. 

Organizatorami Zjazdu byli: Ośrodek Języka i Kultury Japonii im. Ryochu Umedy W Łodzi, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi, II LO w Łodzi. 

W Zjeździe wzięło udział 52 osoby, w tym z Uniwersytetu Łódzkiego, z Politechniki Łódzkiej, z Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi, z II LO w Łodzi oraz z Kursu Języka Japońskiego organizowanego przez Ośrodek Języka i Kultury Japonii im. prof. Ryochu Umedy w Łodzi. 

Nagrody zostały ufundowane przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Ambasadę Japonii w Polsce, Ośrodek Języka i kultury Japonii w Łodzi, Towarzystwo Japonia- Polska Kansai z Osaka oraz osoby prywatne.

Nagrody otrzymali :

Nagroda Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi - Michał Klimczak

Nagroda Towarzystwa Japonia - Polska Kansai - Michał Ciesielski

Nagroda Za Ekspresję Wystąpienia - Małgorzata Opłatek

Nagroda Za Dobrą Wymowę - Julia Jędrzejczak

Nagroda Za Gramatykę - Artur Libich

Nagroda Za oryginalny Tekst - Paulina Urbanek

Nagroda Za zaangażowanie - Klaudia Więcławowicz

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe nagrody.

Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy w imieniu japońskich specjalistów, lektorów języka japońskiego oraz japońskich gości, wykładowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Bardzo dziękujemy za współorganizację Zjazdu Muzeum Archeologicznemu i Etnograficznemu w Łodzi. Szczególne podziękowania składamy pani prof. Małgorzacie Pietrasiak z Uniwersytetu Łódzkiego, Kierownikowi  Zakładu Azji Wschodniej, za uroczyste otwarcie II Zjazdu Krasomówczego. Dziękujemy także pani Ewie Kurylak z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego za wsparcie duchowe i techniczne imprezy.

Panu prof. Ryszardowi Grygielowi, Dyrektorowi Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego za gościnność i ufundowanie nagród.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania II Zjazdu.

Ilość wyświetleń: 760