Edukacja

Strona główna » Edukacja


Dział Naukowo-Oświatowy Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi przygotował program edukacyjny adresowany do wszystkich grup wiekowych. Ze względu na wielodziałową strukturę muzeum mamy możliwość podejmowania szerokiej gamy tematów.


Zajęcia przeprowadzają pracownicy merytoryczni przy wykorzystaniu różnorodnych środków przekazu: technik multimedialnych, pokazu zabytków lub prezentacji wystaw stałych i czasowych. Pragniemy wprowadzić słuchaczy w świat czasów minionych, przypomnieć zwyczaje i obrzędy dawno wygasłe i te kultywowane po dzień dzisiejszy. Chcemy ułatwić słuchaczom zrozumienie takich pojęć jak kultura, tradycja czy region i zaszczepić szacunek dla wielkiego i bogatego dziedzictwa naszych przodków.

 

Meandry przeszłości - lekcje i warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół wszystkich typów

Namalować historię - konkursy 

Dialogi muzealne - odczyty w bibliotekach

Ocalić od zapomnienia - prelekcje dla grup młodzieży i dorosłych

W poszukiwaniu kwiatu paproci - imprezy plenerowe

 

Grupy prosimy zgłaszać w Dziale Naukowo-Oświatowym przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zajęcia mogą mieć charakter tradycyjny, interaktywny lub warsztatowy, czas trwania i przebieg - do uzgodnienia. Aby skorzystać z naszej oferty należy wykupić bilet wstępu do muzeum.

Ilość wyświetleń: 12432