Namalować historię - konkursy historyczno-plastyczne

Strona główna » Edukacja » Namalować historię

Podsumowanie konkursu „Rycerze i ich czasy”

 

W dniu 28 kwietnia 2017 r.  w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym odbyło  się uroczyste zakończenie konkursu historyczno-plastycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych  pt. „Rycerze i ich czasy”. W konkursie wzięło udział 38 szkół.

Uczniowie, pracując samodzielnie lub w zespołach dwuosobowych, mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną ilustrującą życie i obyczajowość rycerstwa europejskiego w średniowieczu.

W trakcie pierwszego, szkolnego etapu konkursu nauczyciele wyselekcjonowali 305   prac i przekazali organizatorom. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła najlepsze z nich.

Łącznie nagrodzono nagrodami rzeczowymi i dyplomami 57 uczniów   (49 prac), oraz przyznano dyplomy 43 nauczycielom i 38 szkołom. Nagrody  ufundowali: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne  oraz Szkoła Podstawowa  Nr 40.

 

Najwięcej nagród zdobyły:

 8 nagród      -  SP 137

 6 nagród      -  SP 172

 3 nagrody    -  SP  44, SP 120, SP ABIS i SP 3 w Pabianicach

 

 

LISTA NAGRODZONYCH - 2017

I miejsce

1.   Wiktor Byczkowski, SP 173, kl V, Zamek w Będzinie

2.   Jakub Surmacz, SP 2, kl III, Zamek w Będzinie - inspiracja

 

II miejsce

1.   Laura Zięba, SP 1, kl VI, Tryptyk rycerze i ich czasy

2.   Mikołaj Czumaczenko, SP 172, klVI, Templariusz - ku chwale Boga

3.   Dominik Nowak, SP 3 Pabianice, kl V, Bombarda

 

III miejsce

1.   Zuzanna Pakuła

     Milena Witusik, SP Lutomiersk, kl V, Zamek średniowieczny

2.   Aleksandra Denys

     Oliwia Piątczak, SP ABiS, kl VI, Turniej rycerski

3.   Alicja Ignaczak, SP 137, kl V, Zamek w Będzinie

4.   Lena Mikołajczyk

     Hanna Sulikowska, SP ABiS,  kl IV, Zamek

 

WYRÓŻNIENIA

1.   Klaudiusz Chorążak, SP 12, kl IV, Kiedyś w średniowieczu

2.   Piotr Kalinowski

     Paweł Kalinowski, ZSS 4, Kl V, Co drzewiej stan rycerski na ziemiach polskich jadał

3.   Justyna Walkus

     Kinga Mikuś, SP 44, kl V, Średniowieczny zamek rycerski

4.   Kalina Będkowska, SP 164, kl V, Ślubowanie damie serca

5.   Michał Ciebiada, SP 44, kl V, Średniowieczny zamek

6.   Marcin Dójczyński, SP ABiS, kl IV, Rycerz

7.   Martyna Rybicka

     Olga Cichowicz, SP 48, kl V, Zamek

8.   Małgorzata Grocholińska

     Oliwier Malinowski, SP 137, kl IV, Zamek w Będzinie

9.   Amelia Łędzewicz, SP 61, kl IV, Zamek jako siedziba rodów rycerskich

10.   Weronika Mączyńska, SP 120, kl VI, Miecz

11.   Michał Talar

      Maciej Sprusiński, SP 137, kl IV, Zamek w Łęczycy jako siedziba rodu rycerskiego

12.   Kamil Kamiński, SP 6, kl VI, Pasowanie na rycerza

13.   Mateusz Wojdala, SP 79, kl V, Zamek

14.   Paulina Kurowska, SP 44, kl VI, Rycerz z zakonu templariuszy

15.   Aleksandra Pęczek, SP 137, kl VI, Polowanie

16.   Joanna Andrzejak, SP 120, kl IV, Rycerz

17.   Paulina Ignaczak, SP 137, kl VI, Templariusz

18.   Julia Budzisz, SP 120, kl VI, Tarcza

19.   Amelia Powierża, SP 172, kl V, Rycerz zakonny

20.   Małgorzata Gottwald, SP 182, kl V, Turniej rycerski

21.   Bartosz Sobański, SP 137, kl V, Rycerz na koniu

22.   Julia Drętkiewicz, SP 1, kl V, Zamek

23.   Barbara Dąbrowska, SP 172, kl V, Jak zostać rycerzem

24.   Maria Dąbrowska, SP 172, kl IV, Turniej rycerski. Pojedynek Zawiszy Czarnego

      z Janem Aragońskim

25.   Cezary Spadliński, SP 97, kl V, Pasowanie na rycerza

26.   Wiktoria Raczyńska, SP 137, Kl VI, Zamek rycerski

27.   Zuzanna Rozwadowska, SP 172, kl V, Pojedynek rycerski

28.   Aleksandra Jakubiak, SP 172, kl VI, Atak

29.   Hubert Brodowski, SP 162, kl IV, Rycerz

30.   Zuzanna Wange, SP 51, kl IV, Rycerz w pełnym ekwipunku

31.   Michał Kąsiel, SP 137, kl IV, Rycerz angielski przed bitwą

32.   Justyna Banasiak, SP 153, kl V, Rycerz średniowieczny z damą

33.   Weronika Żurek, SP 153, kl V, Rycerz zakonu krzyżackiego

34.   Lena Pościk, SP 3 w Pabianicach, kl V, Zamek Będzin

35.   Olga Brykner, SP 3 w Pabianicach, kl V, Turniej rycerski

36.   Karolina Olszewska, Bernardyńska SP, kl IV, Rycerze i ich czasy

37.   Julia Chojnowska, Bernardyńska SP, kl IV, Rycerze i ich czasy

38.   Wiktoria Siewierska, SP 175, kl V, Rycerz średniowieczny i jego koń

39.   Aleksander Mazurek, SP 36, kl IV, Sulima - herb Zawiszy Czarnego

40.   Katarzyna Granicka, SP 175, kl IV, Zamek jako siedziba rycerza

 

Ilość wyświetleń: 708