Fotorelacja z Dnia Dziecka w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej

Strona główna » Skansen » Aktualności » Fotorelacja z Dnia Dziecka w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej

 

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2017 r. w naszej Zagrodzie odbyły się warsztaty poświęcone zagadnieniom pracy archeologa w muzeum. Naszymi gośćmi byli uczniowie klas VIa i VIb ze Szkoły Podstawowej w Górze Św. Małgorzaty.

Warsztaty dla naszych gości przygotowali Dominik Kacper Płaza oraz Waldemar Stasiak, pracownicy Zespołu Działów Archeologicznych Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. W ich trakcie uczestnicy zajęć mogli zapoznać się ze sposobem ręcznego lepienia naczyń glinianych oraz poznać efekty prac wykopaliskowych na tumskim grodzisku.

Ponadto również z okazji Dnia Dziecka 6 czerwca 2017 r. odbyły się zajęcia poświęcone opiece nad zabytkami w muzeum. W tym dniu gościliśmy uczniów klas IVa i VIa ze Szkoły Podstawowej nr 206 w Łodzi.

Zajęcia warsztatowe przygotował Marek Stawski, pracownik Działu Konserwacji i Badań nad Zabytkami Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, wspierany przez Piotra Czepasa, Wojciecha Bernasiaka i Adriana Tomesa z Zespołu Działów Etnograficznych. Wzbogaceniem zajęć była wycieczka dla naszych gości do tumskiej archikolegiaty oraz na tumskie grodzisko poprowadzona przez Izabelę Prokopowską oraz Andrzeja Adamczewskiego, którzy pomagają w pracy naszej Zagrody.

Każdego dnia na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie!

 

 

Ilość wyświetleń: 823