Fotorelacja z Festiwalu "Igrzyska Gier Dawnych"

Strona główna » Skansen » Aktualności » Fotorelacja z Festiwalu "Igrzyska Gier Dawnych"

      3 i 4 września 2016 roku w naszym skansenie odbył się Festiwal "Igrzyska Gier Dawnych", współorganizowany przez Fundację Instytut Działań Twórczych, GRH „Leśny Witeź”, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi oraz oberżę „Na progu Tumu”. Podczas tych dwóch słonecznych dni Organizatorzy oraz Goście, którzy odwiedzili Zagrodę, mogli zagrać w dawne gry, takie jak Kubb czy piłka florencka, strzelać z łuku, wziąć udział w pokazach i przejażdżkach konnych, a nawet w konkursie kulinarnym. W sobotę wręczono również nagrody Laureatom konkursu „Igrzyska Gier Dawnych”, po czym zaprezentowano zasady wszystkich konkursowych gier, w które następnie grano. Przez cały czas trwania imprezy można było odwiedzać obóz bractw z Polski, Anglii, Włoch i Litwy.

      Na terenie Zagrody nie zabrakło tradycyjnego już pleneru malarskiego, obracania naszego „koźlaka” oraz potańcówki do muzyki "Witaszewiaków". Na Gości czekało też ciasto drożdżowe.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na wspólnej zabawie!

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

 

Ilość wyświetleń: 883