Relacja z obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 12-13 września 2015 r.

Strona główna » Skansen » Aktualności » Relacja z obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 12-13 września 2015 r.

 

FOTORELACJA Z OBCHODÓW EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA 12-13 WRZEŚNIA 2015 R.

 

W dniach 12-13 września w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej odbyły się obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 "Utracone dziedzictwo". W sobotę odwiedzający skansen mogli posłuchać "Opowieści wiejskiej treści" prezentowanych przez pracowników naszej placówki Wojciecha Bernasiaka i Przemysława Gosika.

 W niedzielę natomiast, przy pięknej słonecznej pogodzie, punktualnie o godzinie 13:00 pracownicy Zespołu Działów Etnograficznych Barbara Chlebowska i Piotr Czepas na wystawie Targ kutnowski oraz ekspozycjach skansenu w ramach "Opowieści..." opowiadali o życiu w dawnej wsi wcielając się w postacie wiejskiej gospodyni i kowala.

 W programie obchodów znalazły się pokazy kowalskie. Jan Zieliński kowal z Góry Świętej Małgorzaty wprowadzał odwiedzających w tajniki tej trudnej sztuki. Nie zabrakło też chętnych, by stać się jego pomocnikami przy kuciu żelaza - póki gorące.

 Tradycyjnie nie mogło zabraknąć w programie imprezy ustawiania wiatraka do wiatru. Tak też się stało, tym bardziej, że wiatr był tego słonecznego dnia bardzo dobry.

 Poczęstunek dla uczestników imprezy przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Góry Świętej Małgorzaty. Pobyt gościom umilała kapela Tadeusza Kubiaka z Mchowic pod Leśmierzem.

 Dla najmłodszych uczestników imprezy został przygotowany plener malarski "Co zobaczyłem, co usłyszałem". Powstałe prace można zobaczyć w fotorelacji, a oryginały będą wystawione do oglądania w naszym skansenie.

 Dziękujemy za odwiedziny i wspólną zabawę. Serdecznie zapraszamy do Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej w Kwiatkówku.

 

 

Ilość wyświetleń: 786