Bóg, Honor, Ojczyzna - koncert plenerowy

Strona główna » Aktualności » Bóg, Honor, Ojczyzna - koncert plenerowy

BÓG, HONOR, OJCZYZNA - KONCERT PLENEROWY


W imieniu Organizatorów, serdecznie zapraszamy na koncert plenerowy "Bóg, Honor, Ojczyzna", który odbędzie się 

 

15 sierpnia 2022 o godz. 19.00

na scenie letniej Teatru Wielkiego w Łodzi, wejście od ul. Jaracza 47A

Wstęp wolny.

Zachęcamy do oglądania transmisji na portalu Drzwi do Kultury

 

SZCZEGÓLNY DZIEŃ… SZCZEGÓLNY KONCERT…


Są takie datyw naszym kalendarzu, które skłaniają nas do życiowego „zwolnienia”, do chwilowej przynajmniej refleksji nad tym, kim jesteśmy, co kształtuje nas w taki a nie inny sposób. Kim bylibyśmy, gdyby nie to, o czym wiemy jedynie z kart historii, a co wpływa na nas – czy tego chcemy czy nie. Taką datą jest dla Polaków 15 sierpnia – dzień zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – Święto Wojska Polskiego i katolickie Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To niezwykle dla nas ważny dzień, w którym nasi przodkowie pokazali światu, czym jest bohaterstwo i polskie umiłowanie wolności. Nasza kontynuacja tego, to każdy kolejny dzień, każdy nasz czyn i pamięć o tych, którzy przekazali nam te jakże ważne i cenne wartości.

Spotkajmy się zatem w ten wyjątkowy dzień, na wyjątkowym koncercie i wspólnie zademonstrujmy naszą pamięć, wdzięczność i zaangażowanie. Pomogą nam w tym znakomici artyści naszego Teatru i stosowny do święta repertuar muzyczny. Ze wspólnym śpiewem nie będzie kłopotów, bo utwory, które zabrzmią wszyscy znamy, lubimy i często - ot tak - nucimy. Są wśród nich tak popularne, jak m.in.: Bogurodzica, Czerwone maki, Pałacyk Michla, Serce w plecaku czy Karpacka brygada…

W koncercie usłyszymy Hannę Okońską, Dawida Kwiecińskiego, Łukasza Motkowicza oraz chór i orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Michała Kocimskiego. Koncert poprowadzi Dariusz Kowalski.


Zapraszamy! Wspólne śpiewanie to przecież także polska tradycja!

 

 

Ilość wyświetleń: 92