Europejskie Dni Dziedzictwa 2023

Strona główna » Aktualności » Europejskie Dni Dziedzictwa 2023

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA


 

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziecictwa, które w roku 2023 odbywają się pod hasłem "Żywe dziedzictwo. Tradycje od pokoleń", Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne zaprasza na 4 spotkania edukacyjne!

 

09.09.2023, godz. 11.00
WIZYTA W MAGAZYNIE STUDYJNYM DZIAŁU KULTUR LUDOWYCH KRAJÓW POZAEUROPEJSKICH


Opiekun działu przedstawi wybrane, najciekawsze zabytki wraz z ich historią, która sięga czasów przedwojennych. Obecnie w zbiorach, które wciąż są poszerzane o nowe zabytki, można wyróżnić kilka większych kolekcji: afrykańską, peruwiańską, japońską i australijską, z którymi na żywo będzie można zapoznać się podczas oprowadzania.

 

10.09.2023, godz. 11.00
WARSZTATY „PRZEKAZ OD RZECZY”


Czego możemy się dowiedzieć o życiu codziennym naszych przodków na podstawie wydobytych z ziemi przedmiotów? Dzięki eksponatom archeologicznym i ich kopiom uczestnicy spotkania będą mogli dosłownie dotknąć przeszłości. Ochotnicy będą mieli również okazję spróbować swoich sił w tworzeniu przedmiotów wzorowanych na zachowanych oryginałach. Program warsztatów został dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku.

 

16.09.2023, godz. 13.00
SPOTKANIE NA WYSTAWIE CZASOWEJ „ŁÓDŹ SPRZED ŁODZI” –
CO I KIEDY JEDZONO W PRADZIEJACH?


Co o Łodzi może powiedzieć archeologia? Jakie zabytki archeologiczne odkryto na terenie naszego miasta? Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie poświęcone tematowi kulinariów w pradziejach. Na przestrzeni kolejnych epok widoczna jest zmiana w diecie oraz sposobie przygotowania, spożywania i przechowywania posiłków. Oprowadzanie z tłumaczem PJM

 

 

16.09.2023, godz. 11.00
WARSZTATY RODZINNE „PAJĘCZYNA POKOLEŃ”


Uczestnicy warsztatów poznają tradycję dekorowania izb pająkami. Skąd wzięły się pod strzechą? Jaką mają symbolikę? Co ma z nimi wspólnego legenda o Panu Twardowskim? Na te pytania będzie można poznać odpowiedzi podczas spotkania, a także stworzyć jedną z wersji pająka. Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 7-11 lat

 

 Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy: edukacja@maie.lodz.pl / 665 655 606

 

Ilość wyświetleń: 191