Grudzień z EDU MAiE - Muzealne piąteczki i wtoreczki

Strona główna » Aktualności » Grudzień z EDU MAiE - Muzealne piąteczki i wtoreczki

GRUDZIEŃ Z EDU MAiE


W ramach Akademii Młodego Etnografa w wybrane wtorki i piątki grudnia zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 6 roku życia wraz z opiekunami na rodzinne warsztaty twórcze w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi (plac Wolności 14). Tym razem tematyką przewodnią naszych spotkań staną się nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Koszt zajęć: 12 PLN (w tym bilet wstępu)
Zapisy: edukacja@maie.lodz.pl
telefon/sms 665 655 606
Facebook @edumaielodz
Ilość miejsc ograniczona, zajęcia ruszają przy minimum trójce dzieci uczestniczących.

BRAK MIEJSC NA PIĄTKOWE TERMINY ZAJĘĆ
 
 
Grudniowy program zajęć
 
 
Życzenia z dawnych czasów


30.11.2021 (wtorek) i 03.12.2021 (piątek)

Pierwsze zajęcia w klimacie świątecznym poświęcimy na przygotowanie kartek pocztowych. Porozmawiamy sobie też o tradycji ich wysyłania. Zastanowimy się czy w starożytnym Egipcie wysyłano kartki świąteczne? Albo jak to wyglądało w średniowieczu? I jakie motywy dominowały? Bogatsi o tę wiedzę wykonany własne pocztówki.
 
 
Niezła szopka


7.12.2021 (wtorek) i 10.12.2021 (piątek)

Motyw szopki poznamy w kontekście świąt Bożego Narodzenia. Ustalimy też dlaczego najbardziej zdobne szopki nazywamy krakowskimi. Porozmawiamy o tradycji tworzenia szopek, skąd się wzięła i jak jest przetwarzana dzisiaj. Inspirując się szopką z naszych muzealnych zbiorów wykonamy niezłą szopkę.
Anielskie inspiracje

14.12.2021 (wtorek) i 17.12.2021 (piątek)

Otoczeni anielską opieką wykonamy ozdobne aniołki, które będą mogły udekorować nasze choinki czy świąteczne stoły. Nauczymy się też anielskich kolęd i zrozumiemy dlaczego anioły szczególnie potrzebne są w okresie Bożego Narodzenia? Oprócz tego zobaczymy wszystkie muzealne anioły!
 
-----------------------------------
Wydarzenie w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości oraz prosimy o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).
Ilość wyświetleń: 239