Lato z Muzeum

Strona główna » Aktualności » Lato z Muzeum

LATO Z MUZEUM

Lato z muzeumOd wtorku do piątku zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3-8 lat wraz z opiekunami na warsztaty artystyczne w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi (plac Wolności 14).

W ramach „Lata z Muzeum” proponujemy cykl warsztatów, który uprzyjemni wakacyjne chwile i pobudzi do twórczego działania!

 

Zajęcia odbywają się w dwóch turach
I TURA: 10.00-11.00
II TURA: 16.00-17.00

Koszt zajęć: 12pln (w tym bilet wstępu)
Zapisy:
edukacja@maie.lodz.pl
42 632 84 40 wew. 29
Facebook @edumaielodz

 

 

Tygodniowy program zajęć:

 

WTOREK 17.08

Zaginione zwierzęta i jak je znaleźć w Muzeum?

Jakie zwierzęta towarzyszyły naszym dziadkom i pradziadkom? Czy 100 lat temu w domu trzymano koty i psy? Do czego potrzebny był koń i owce? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas naszych warsztatów edukacyjno-plastycznych, które rozwijają myślenie kreatywne.

 

ŚRODA 18.08

Pradzieje piaskiem sypane

Warsztat z elementami sensoryki pozwoli przenieść wam się w czasie do najstarszych dziejów człowieka. Podczas zajęć stworzymy niepowtarzalne malowidła i poznamy różne naturalne faktury.  

 

CZWARTEK 19.08

Ogniste ptaki i ich historie

Magiczne istoty pobudzają wyobraźnię i są elementami wielu bajek i mitów. Takimi stworzeniami są ogniste ptaki zwane feniksami czy żarptakami. Kim jest ognisty ptak i co ma wspólnego z naszym Muzeum? Warsztaty artystyczno-teatralne odkryją tajemnicę tego niezwykłego ptaka i Wy poznacie jego historię.

 

PIĄTEK 20.08

Skrzynia skarbów

Jak wyglądał świat bez banków? Gdzie dawniej chowano skarby? Podczas warsztatów zwiedzimy fragment wystawy stałej poświęconej wczesnemu średniowieczu, następnie samodzielnie wykonamy własne skrzynie na skarby.

Ilość wyświetleń: 360