Listopad z EDU MAiE - Muzealne piąteczki

Strona główna » Aktualności » Listopad z EDU MAiE - Muzealne piąteczki

MUZEALNE PIĄTECZKI I...

WTORECZKI, CZYLI LISTOPAD Z EDU MAiE


 

 

AKADEMIA MŁODEGO NUMIZMATYKA

W ramach Akademii Młodego Numizmatyka w wybrane wtorki i piątki listopada zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 6 roku życia wraz z opiekunami na rodzinne warsztaty twórcze w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi (plac Wolności 14).

 

Koszt zajęć: 12 PLN (w tym bilet wstępu)

Zapisy: edukacja@maie.lodz.pl

telefon/sms 665 655 606

Facebook @edumaielodz

 

Listopadowy program zajęć:

 

02.11 (wtorek), 05.11 (piątek)


Skąd się biorą pieniądze? Wizyta w mennicy.


Jak wyglądały pieniądze kiedyś, a jak wyglądają dziś? Jak powstają współczesne monety? Czy wartość pieniędzy od zawsze przeliczano w ten sam sposób ? Podczas warsztatów dowiemy się jak powstają monety a także poznamy ciekawostki z przeszłości na ich temat. W trakcie zadania plastycznego zaprojektujemy własne monety korzystając z techniki tworzenia odlewów.  

 

16.11 (wtorek), 19.11 (piątek)


Jak powstają banknoty? Wytwórnia Papierów Wartościowych


W trakcie zajęć dowiemy się jak powstają pieniądze papierowe. Zobaczymy jak wyglądały kiedyś, a także poznamy odpowiedzi na pytania: kiedy i dlaczego po raz pierwszy zaczęto ich używać? Techniką mieszaną z wykorzystaniem liści lub papirusu wykonamy własne banknoty.  

 

23.11 (wtorek), 26.11 (piątek)


Kartą, blikiem, a może SMS-em? Elektroniczne formy płatności

Czym jest i jak działa karta płatnicza? Jak wszystkie pieniądze mieszczą się w telefonie lub na kawałku plastiku i gdzie są gdy ich nie widzimy? W trakcie zajęć opowiemy na powyższe pytania, przyjrzymy się również ewolucji kart i germinalów płatniczych, a w trakcie warsztatów plastycznych zaprojektujemy własne karty.

Ilość wyświetleń: 235