"Muzealne piąteczki" - atrakcje dla najmłodszych. Muzeum zaprasza!

Strona główna » Aktualności » "Muzealne piąteczki" - atrakcje dla najmłodszych. Muzeum zaprasza!

MUZEALNE PIĄTECZKI


 

 

“Muzealne piąteczki” to warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Podczas tych spotkań w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno - sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci - stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy  przed dziećmi tajniki minionych lat.

 

Obowiązują zapisy: edukacja@maie.lodz.pl lub telefon +48 665 655 606

Adres: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Plac Wolności 14

Godzina: 16:30

Cena: 15,00 zł (dla pary opiekun + dziecko), lub 50 zł za karnet na 4 wejścia obowiązujący przez 8 tygodni. 

 

HARMONOGRAM LUTY

 

 

03.02.2023 - Dawne zabawy i zabawki - Jak z patyka zrobić stwora. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się, jak bawili się ich rówieśnicy żyjący na wsi 100 lat temu. Pokażemy przykłady dawnych zabawek, opowiemy z czego były zrobione. Następnie dzieci same zamienią patyk w zabawkowego stwora. – brak miejsc

 

 


 

 

08.02.2023 - Dawne zabawy i zabawki - Jak z patyka zrobić stwora. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się, jak bawili się ich rówieśnicy żyjący na wsi 100 lat temu. Pokażemy przykłady dawnych zabawek, opowiemy z czego były zrobione. Następnie dzieci same zamienią patyk w zabawkowego stwora.

 

 


 

 

10.02.2023 - Dawne zabawy i zabawki - Wirujące kółka. Kolejny warsztat poświęcony zabawkom dawnych lat. Opowiemy, jak na dawnej wsi wyglądało dzieciństwo. Jakie dzieci miały obowiązki i jak się bawiły? Wykonamy też dwie zabawki - wirujące kółka.

 

 


 

 

17.02.2023 - Średniowieczna pieczęć. Podczas zajęć poznamy historię pieczęci. Jaką rolę pełniła w średniowieczu? Kto jej używał? Jakie były rodzaje pieczęci? Jaki mógł być materiał pieczętny? Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania będziemy odciskać pieczęć w masie sensorycznej i w tuszu.

 

 


 

 

24.02.2023 - Budujemy średniowieczne miasto. Przyjrzymy się planom średniowiecznych miast. Jak były budowane? Co stanowiło centrum miasta? Jak rozmieszczano ulice i skąd brały się ich nazwy? Wspólnymi siłami zrobimy makietę średniowiecznego miasta.

 

 

 

Ilość wyświetleń: 352