Muzealne piąteczki

Strona główna » Aktualności » Muzealne piąteczki

MUZEALNE PIĄTECZKI


 

W ramach Akademii Małego Archeologa w każdy piątek września zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 6 roku życia wraz z opiekunami na rodzinne warsztaty twórcze w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi (plac Wolności 14).

 

Zajęcia odbywają się w dwóch turach:

TURA I: 10.00-11.00

TURA II: 16.00-17.00

Koszt zajęć: 12 pln (w tym bilet wstępu)

Zapisy: edukacja@maie.lodz.pl

42 632 84 40 wew. 29

Facebook @edumaielodz

 

WRZEŚNIOWY PROGRAM ZAJĘĆ: 

 

03.09 Skorupka nie jedno ma imię.

Podczas warsztatów odkryjemy co znaczy skorupka w świecie archeologa, dowiemy się dlaczego jest tak ważna w tej pracy i kto pomaga archeologom składać puzzle przeszłości. Następnie, podczas warsztatów artystycznych sami zabawimy się w konserwatorów.


 

10.09 Na średniowiecznym kramie.

Witaj na średniowiecznym targu! Zobacz jakie piękne i przydatne rzeczy możesz tutaj dostać. W trakcie zajęć zobaczymy jak kiedyś wyglądał proces robienia zakupów, poznamy przedmioty używane w przeszłości, być może części z nich używamy także dzisiaj?

 


 

17.09 Co w kuchni piszczy? Zajęcia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Kiedy w kuchni pojawiły się ziemniaki? Czy tort musi być słodki? Na warsztatach poznamy zapach, wygląd a także inne - twórcze zastosowanie warzyw i owoców, które wspólnie przekształcimy w stemple aby wykonać nimi artystyczne działanie.

 


24.09 Pradawne tańce malowańce.

Czy wiesz, że muzyka,  ruch i taniec były dla pierwotnych ludzi głównymi narzędziami komunikacji i wyrażania emocji? Malunki naskalne to jedynie zapis upamiętniający działania ruchowe. Podczas zajęć postaramy się pod wpływem dźwięków stworzyć niepowtarzalne, bazujące na ruchu oraz ekspresji prace.

Ilość wyświetleń: 311