OŚWIADCZENIE

Strona główna » Aktualności » OŚWIADCZENIE

 

Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się w mediach i na forach internetowych nieprawidłowymi informacjami o kosztach powstania skansenu ?Łęczycka Zagroda Chłopska?, pragniemy Państwa poinformować, że całkowity koszt wybudowania i wyposażenia skansenu w zabytki wyniósł 2,5 mln zł. Natomiast koszt całego projektu inwestycyjnego ?Tum ? perła romańskiego szlaku?, który przewiduje, oprócz powstania skansenu także pawilon muzealny, częściową rekonstrukcję grodziska średniowiecznej Łęczycy, parking i sieć ścieżek edukacyjnych, planujemy na sumę około 29 mln zł.

Mamy nadzieję, że niniejsze sprostowanie spowoduje, że nie będą się pojawiać błędne informacje dotyczące finansowania projektu ?Tum ? perła romańskiego szlaku?, z czym spotykaliśmy się dotychczas.

Chcemy także podkreślić, że nasz projekt w oparciu o lokalne tradycje i wiedzę naukową o dziejach, stanowi istotny wkład w rozwój kapitału społecznego powiatu łęczyckiego i całego województwa. ?Łęczycka Zagroda Chłopska? nie powstałaby bez wydatnej pomocy społeczności lokalnej, samorządu powiatu łęczyckiego i dotacji celowej ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Dlatego chcielibyśmy, by oprócz strony finansowej projektu brano także pod uwagę jego potencjał wzmacniający tożsamość zbiorową, który poprzez ekspozycję muzealną stanowi opowieść o doświadczeniach poprzednich pokoleń.

 

Ilość wyświetleń: 1153