Październik z EDU MAiE

Strona główna » Aktualności » Październik z EDU MAiE

PAŹDZIERNIK Z EDU MAiE


AKADEMIA MŁODEGO LALKARZA - PAŹDZIERNIK
 
W ramach Akademii Młodego Lalkarza w każdy wtorek i piątek października zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 6 roku życia wraz z opiekunami na rodzinne warsztaty twórcze w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi (plac Wolności 14).
 
Koszt zajęć: 12 PLN (w tym bilet wstępu)
Zapisy: edukacja@maie.lodz.pl
telefon/sms 665 655 606
Facebook @edumaielodz
 
 
Październikowy program zajęć:
 
 
5.10 (wtorek), 8.10 (piątek)
Kosmiczne spotkanie z teatrem lalek

Co w kosmosie piszczy? Jak się tam znaleźć? Co kosmos może mieć wspólnego z teatrem? W roku pod patronatem Stanisława Lema zapraszamy na zajęcia stworzone z inspiracji twórczością Lema i lalkami teatralnymi ze spektaklu “Cyberiada”. Wzorując się na bohaterach spektaklu wykonamy lalki, z którymi można zdobywać kosmos!
 
 
12.10. (wtorek), 15.10 (piątek)
Guzikowy system słoneczny

Wyrusz z nami w muzealną przygodę w kosmiczne przestworza. Obejrzymy lalki ze zbioru działu widowisk lalkowych związane z kosmosem i jego podbojem. Nauczymy się też gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie i jakie planety tworzą nasz Układ Słoneczny. A podczas warsztatu za pomocą guzików stworzymy jego własny model.
 
 
19.10 (wtorek), 22.10 (piątek)
Rakietą w przestworza

Jakie znamy rakiety? Gdzie można nimi dolecieć? Jak mogła wyglądać rakieta, którą podróżowali bohaterowie “Cyberiady”? Co widać z kosmosu i co mogą pomyśleć o nas kosmiczni sąsiedzi? W ramach warsztatu zbudujemy rakiety w duchu recyklingu i nauczymy się mądrze przetwarzać śmieci.
 
 
26.10 (wtorek), 29.10 (piątek)
Halloweenowy kosmos

Co było pierwsze: maseczka higieniczna czy maska teatralna? Jak teatr lalkowy wykorzystuje maski? Czy maski są znane na całym świecie? Stosując mieszane techniki plastyczne wykonamy własne maski, którymi będzie można posłużyć się podczas imprezy maskowej.
 
Ilość wyświetleń: 269