Styczeń z EDU MAiE

Strona główna » Aktualności » Styczeń z EDU MAiE

AKADEMIA MŁODEGO NUMIZMATYKA


 

Nowy Rok rozpoczynamy powrotem do Akademii Młodego Numizmatyka. Wykonując zupełnie nowe aktywności opowiemy o monetach i banknotach. Wszystko to z życzeniami i nadzieją aby dobrze nam się powodziło przez cały rok!

 
 
Koszt zajęć: 12 PLN (w tym bilet wstępu)

telefon/sms 665 655 606

Facebook @edumaielodz
 
 
14.01 (piątek)


DO SIEGO ROKU!

W Nowym Roku Akademia Młodego Numizmatyka proponuje spacer po wystawie numizmatycznej aby przypomnieć sobie, co o monetach i banknotach już wiemy? Co jest na awersie, a co na rewersie polskich monet? Jacy królowie zostali upamiętnieni na których nominałach? Bogatsi o te doświadczenia wykonamy świnki - skarbonki, żeby było gdzie realizować bardzo etnograficzne porzekadło, że grosz do grosza, a będzie kokosza!
 

 
21.01 (piątek)

NIE TYLKO DLA ORŁÓW!

Dziś wizerunek orła na naszych monetach i banknotach zupełnie nie dziwi. Wiemy, że jest to nawiązanie do polskiego godła. A jak wyglądało to na pierwszych piastowskich monetach? I czy tylko w polskich środkach płatniczych możemy orła odnaleźć? Podczas warsztatów zaprojektujemy awers monety z uwzględnieniem skrzydlatych przyjaciół.
 

 
28.01 (piątek)
 
GDZIE RODZĄ SIĘ PIENIĄDZE?

Podczas zajęć przyjrzymy się procesowi narodzin papierowego pieniądza od strony technicznej. Jak go zaprojektować? Z czego banknoty się tworzy? Gdzie zostają wydrukowane? Jak zabezpieczone? Kto za to odpowiada? Albo jak zostać projektantem banknotów? Spróbujemy swoich sił w giloszowaniu i projektowaniu tworząc wariację własnego banknotu.
 


Wydarzenie w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Limit nie obowiązuje osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Okazanie certyfikatu szczepienia jest dobrowolne. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości oraz prosimy o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (QR kod).
Ilość wyświetleń: 168