Strona główna

 

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA


 

18 WRZEŚNIA 2021, g. 12.00

WOKÓŁ STOŁU - WARSZTATY

Opowieść o dawnej i współczesnej sztuce nakrywania do posiłku. Wspólny stół to miejsce, wokół którego koncentruje się życie rodziny. Jak zmieniał się jego wygląd wraz z upływem czasu? Jakie naczynia, sztuce i elementy dekoracyjne pojawiały się dawniej w zależności od epoki i regionu? Czym różnił się stół Łodzi biednej od Łodzi bogatej? Wspólnie z uczestnikami odpowiemy na te pytania i "przećwiczymy"  sztukę nakrywania do stołu.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: edukcja@maie.lodz.pl, 42 632 84 40, w. 29

 


 

19 WRZEŚNIA 2021

SPACER HISTORYCZNY SZLAKIEM SŁODKIM I SZLAKIEM SŁONYM

Zwiedzanie miasta śladami dawnych smaków i lokalnej gastronomii. Przypomnimy miejsca ważne w XIX i XX wieku - cukiernie, bary, restauracje, eleganckie lokale i szemrane knajpy, w których tętniło życie Łodzi bogatej i Łodzi biednej. 

Na "Spacerze słodkim" sprawdzimy m.in. jakie związki z Łodzią miała firma Blikle, na "Spacerze słonym" przekonamy się, pod jakim adresem spotykał się półświątek wielokulturowego miasta. 

szlakiem słodkim - g. 11.00

szlakiem słonym - g. 15.00

zbiórka pod gmachem Muzeum (pl. Wolności 14)

 

WSTĘP WOLNY

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wydarzeniami w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Atrakcje z całego kraju znajdzieie na stronie: https://edd.nid.pl/ 

 

Zapraszamy!

 

 

Ilość wyświetleń: 1