Konkursy

Strona główna » Edukacja » Konkursy

KONKURSY


 

Organizujemy co roku i poruszamy ciekawą i nie szablonową tematykę pozwalającą odkryć przeszłość a jednocześnie  zastanowić się nad jej wpływem na świat teraźniejszy. Konkursy wykorzystują różne formy przekazu: może to być praca plastyczna, literacka jak również krótki spot wideo, grafika komputerowa czy utwór mp3. Obejmujemy również patronatem konkursy organizowane przez nauczycieli/edukatorów.


 Aktualny konkurs trwa od 24 maja do 31 sierpnia 2021r.

Zostań Muzealnym bohaterem!

 


 

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza do współpracy młodych twórców! Zachęcamy do wzięcia udziału w stworzeniu dla nas bohatera marki, postaci mitycznego ptaka- feniksa. Feniks nawiązuje bowiem do jednego z najcenniejszy naszych zabytków. Jest to odkryty podczas prac wykopaliskowych w Tumie srebrny pierścień z łacińską inskrypcją: TOT VIVAS FELIX · QUOT VIVIT · TEPORA FENIX, co oznacza: “Obyś żył szczęśliwy, ile czasu żyje feniks” (zdjęcie na dole strony).

Brand hero  inaczej bohater marki, pomoże muzeum w  promowaniu działań edukacyjno-kulturalnych. Projekt powinien zakładać możliwość przełożenia go na kostium żywej maskotki, która wspomoże muzealne działania animacyjne.

Celem konkursu jest też promowanie początkujących lokalnych artystów, toteż adresowany jest do uczniów i studentów kierunków artystycznych z terenu województwa łódzkiego. Prace zgłoszone w ramach konkursu zostaną zaprezentowane przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi na wystawie pokonkursowej.

Zwycięski bohater zasili też swoją kieszeń o 1000 zł nagrody.   

Konkurs trwa od 24 maja do 31 sierpnia. Nie czekaj, zostań muzealnym bohaterem! 

 

plakat konkursu

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do pobrania:

Karta zgłoszeniowa wersja edytowalna:

 


 Konkurs realizowany w ramach obchodów roku jubileuszowego 90 - lecia naszego Muzeum.

 

WYDARZENIE OBJĘTE HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA KULTURY DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU. 

WYDARZENIE OBJĘTE HONOROWYM PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
Logotyp Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu logotyp Marszałek Województwa łódzkiego

 

OPIEKA MEDIALNA

 
logotyp TVP 3  

logotyp muzeum

 

Srebrny pierścień z łacińską inskrypcją: TOT VIVAS FELIX · QUOT VIVIT · TEPORA FENIX, co oznacza: “Obyś żył szczęśliwy, ile czasu żyje feniks”.

 zdjęcie pierścienia

 

Ilość wyświetleń: 1310