Oprowadzanie z edukatorem

Strona główna » Edukacja » Oprowadzanie z edukatorem

Zwiedzaj muzeum z edukatorem!

Zapraszamy przedszkola i szkoły do zwiedzania Muzeum z naszymi edukatorami. Oprowadzimy Cię po wystawach stałych jak i czasowych. Zarezerwuj oprowadzanie z wyprzedzeniem co najmniej tygodniowym. Szczegóły poniżej. 

WYSTAWY STAŁE 2022

UśmiechWystawa Archeologiczna - Zwiedzający odbywają istną podróż wehikułem czasu w okresie ponad 100 tysięcy lat rozwoju człowieka na terenach Polski Środkowej, Kujaw i terenów ościennych. Wystawa prezentuje zabytki na tle naturalnych krajobrazów począwszy od jaskini, surowej tundry przez lasy do otwartej przestrzeni pól. Ekspozycję zamyka przepiękna architektura romańska z Tumem, Sulejowem i Inowłodzem, a na końcu z licem murów zamków późnośredniowiecznych, głównie na przykładzie Rawy Mazowieckiej.

NiewinnyWystawa Etnograficzna - Szare jak ziemia, barwne jak pamięć poświęcona jest człowiekowi - twórcy, a zarazem "wytworowi" kultury wsi okresu dwudziestolecia międzywojennego, na terenie Polski środkowej. Koleje życia człowieka stanowią główny wątek narracyjny prezentowanej wystawy, a poszczególne jej części są "wizerunkami" następujących po sobie etapów biografii chłopskiej.

ZaangażowanyWystawa Numizmatyczna - "Pieniądz na ziemiach polskich". Ekspozycja prezentuje pieniądz będący w obiegu na ziemiach polskich. Stąd też znalazły się na niej monety bite zarówno w kraju jak i m.in. w Grecji, Rzymie, czy w Niemczech, jak również pieniądz papierowy i inne środki płatnicze, które poprzez kontakty handlowe docierały na teren Polski. Prezentowane zabytki umieszczone zostały na wystawie w porządku chronologicznym poczynając od starożytności poprzez średniowiecze, nowożytność po czasy nam współczesne. 

Możliwość symultanicznego oprowadzania większej grupy po różnych wystawach.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Ilość uczestników w grupie:  max 15

Termin do ustalenia z zainteresowanymi, w godzinach pracy Muzeum

Czas trwania: 60-90 minut

Cena: 70 zł za pierwszą osobę + koszt biletu wstępu do muzeum za każdą kolejną

Rezerwacje za pomocą e-maila: edukacja@maie.lodz.pl lub telefonu 665 655 606

 

WYSTAWY CZASOWE 2022

PocałunekW dialogu. Ukraińskie tradycje przy polskim stole./ В діалозі. Українські традиції за польським столом do 24.06.2022

Zaklepany"Z CZASÓW ZARAZY. NOWE NABYTKI MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO I ETNOGRAFICZNEGO W ŁODZI Z LAT 2020-2021" do 27.03.2022

 

WYSTAWY CZASOWE 2021

WyluzowanyWystawa "MONUMENTALNE GROBOWCE Z EPOKI KAMIENIA" - zaprezentowane najstarszych zabytków architektury w Polsce w postaci monumentalnych grobowców kujawskich zbudowanych w epoce kamienia, ok. 5500 lat temu. Budowle te przez tysiąclecia były charakterystycznym i wyróżniającym się elementem krajobrazu Polski środkowej, Pomorza, Ziemi chełmińskiej i wschodniej Wielkopolski. 

WyluzowanyWystawa "90/90 Skarby Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi" w terminie od 11 września do grudnia 2021 roku.

 

Ilość wyświetleń: 523