Lekcje muzealne on-line

Strona główna » Edukacja » Lekcje muzealne on-line

LEKCJE MUZEALNE ONLINE


 

Podczas których, za pomocą krótkich prezentacji, replik i naszej wiedzy przybliżamy historię. Lekcje poruszają aspekty związane z naszymi zbiorami: archeologicznymi, etnograficznymi, numizmatycznymi czy widowiskami lalkowymi.


 

WAŻNE INFORMACJE

 


 

  • lekcje prowadzone są na platformie on-line, od poniedziałku do piątku, w godzinach: od 9.30 do 14.00, rezerwacji zajęć należy dokonać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem za pomocą formularza przesłanego na e-mail edukacja@maie.lodz.pl

    Formularz do pobrania:
  • opłata za lekcję – 3 zł od każdego ucznia, płatność przelewem po otrzymaniu potwierdzania lekcji. Minimalna liczba uczestników: 10 osób, maksymalna 35 osób.
  • zamawiający otrzymuje wiadomość mailową z informacjami o płatności oraz szczegółami organizacyjnymi, które powinien przekazać uczestnikom zajęć. Płatności za zajęcia należy dokonać przed umówionym terminem lekcji.
  • lekcja trwa 45 minut, możliwość przedłużenia zajęć ze względu na kwestie techniczne ok. 10 minut.

W razie pytań i komentarzy zapraszamy do kontaktu  od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00 na numer 665 655 606 lub za pomocą maila edukacja@maie.lodz.pl

 


 

TEMATY ZAJĘĆ NA PAŹDZIERNIK 2021 - CZERWIEC 2022

 

„Początki państwa polskiego – legendy a rzeczywistość”.


Lekcja ma na celu zaznajomić uczniów z historią i z legendami początków Państwa Polskiego oraz z naszą wystawą stałą. Podczas zajęć prowadzący przybliża sylwetki legendarnych i historycznych postaci oraz prezentuje repliki rzeczy codziennego użytku.

#klasy I-III, #klasy IV-VI, #archeo

 


 

„Jak dawniej żyli ludzie – sekrety codziennych przedmiotów”

Lekcja ma na celu zaznajomić uczniów z historią codziennych przedmiotów. Wykorzystywane na co dzień buty, notatnik czy komputer posiadają swoje odpowiedniki z przeszłości. Przedstawimy przedmioty ze starożytności, średniowiecza a także z czasów nam bliższych - początków XX wieku. Odnajdziemy elementy wspólne i różnice. Zastanawiamy się nad tym jak dawniej żyli ludzie.

#klasy I-III, #klasy IV-VI, #archeo, #etno

 


 

"Kosmici jakich nie znacie – bliskie spotkanie z cywilizacją lalek"

Lekcja muzealna bazując na zbiorach Działu Widowisk Lalkowych proponuje wycieczkę w meandry kosmosu, teatru, i plastyki teatralnej. Temat przypomina podstawy astronomii, dotyka istoty widowiska, różnic między kinem, a teatrem, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię plastyczną i przestrzenną. Zajęcia mają charakter dyskursywno-aktywizujący, co przyczynia się do lepszego zapamiętania i rozumienia opracowywanego materiału.

#klasy VI-VII, #klasy I-IVLO, #teatr, #lalki, #ufo, #sztuka, #plastyka, #historia, #j.polski, #fizyka

 


 

Crime story? Archeologia w świetle zagadek przeszłości”.

 

Detektyw i archeolog. Czy te dwa zawody mają ze sobą coś wspólnego? W jakich sytuacjach policja prosi o pomoc archeologa? Skąd wiadomo gdzie szukać i jak rozpoznać właściwy ślad? Podczas zajęć porozmawiamy o metodach pracy archeologa i wykorzystywanych przez tę dziedzinę nauk pomocniczych. Zawód ten zaprezentujemy na przykładach wykopalisk ze stanowisk od epoki brązu po okres II wojny światowej.  

#klasy VI-VII,, #klasy I-IVLO, #crime, #archeo, #etno, #biologia, #chemia, #historia

 

 Pełen opis lekcji do pobrania w formacie pdf

 

Działania edukacyjne w sieci (online) oraz stacjonarne realizujemy w ramach obchodów roku jubileuszowego 90 - lecia naszego Muzeum.

 

WYDARZENIE OBJĘTE HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA KULTURY DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU. 

WYDARZENIE OBJĘTE HONOROWYM PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
Logotyp Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu logotyp Marszałek Województwa łódzkiego

 

OPIEKA MEDIALNA

 
logotyp TVP 3  

logotyp muzeum

 

Ilość wyświetleń: 2203