Czy znasz Dolinę Bzury?

Strona główna » Skansen » Aktualności » Czy znasz Dolinę Bzury?

Czy znasz Dolinę Bzury?

 

Spotkanie z Grzegorzem Sawickim
8 sierpnia 2021 start o godz. 13:00


Plakat

Grzegorz Sawicki
przyrodnik, filmowiec i fotograf dzikiej przyrody.
 
Rodzinny dom nad rzeką i rozległymi łąkami. – takie otoczenie kształtowało wrażliwość Grzegorza Sawickiego, który od 30 lat fotografuje naturę.
 
Już w dzieciństwie każda wolna chwila spędzona na łonie przyrody była dla niego przygodą i doświadczeniem, a w wyniku obserwacji, źródłem wiedzy o otaczającym świecie ptaków, roślin i zwierząt. Młodzieńcza fascynacja, umiejętnie podsycana przez nauczycielkę przyrody w szkole podstawowej zadecydowała o wyborze klasy o profilu biologicznym w Liceum im. W. Jagiełły w Płocku, a potem studiami na wydziale leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
 
Od 2007 roku Dolina Bzury stała się umiłowanym terenem bezkrwawych łowów Grzegorza Sawickiego, a fotograficzne trofea w fascynujący sposób ukazują nam sceny z życia dzikiej
przyrody. Lisy walczące w świetle zachodzącego słońca, jeleń w porannej mgle, czy też oszronione orły bieliki wyczekujące pierwszych promieni słońca. Obecna wystawa prezentuje tylko niektóre spośród jego wielu fotografii wykonanych w Dolinie Bzury i ukazuje namiastkę bogactwa gatunków żyjących na naszym terenie. Te i inne zdjęcia efektownie dokumentujące przyrodę, są także świadectwem głębokiej wiedzy Autora, jego cierpliwości i wyczucia odpowiedniej chwili.
 
Grzegorz Sawicki pragnie, poprzez prezentowane prace, podzielić się z nami atmosferą tych spotkań i przeżyć, zachęcając tym sposobem odwiedzających wystawę do ucieczki od miejskiego zgiełku. Zapraszani jesteśmy do miejsc pokazanych na fotografiach i do doświadczenia bliskości z naturą, która ubogaca, przenosi w inny wymiar, która pozwala znaleźć cenny dystans od natłoku codziennych spraw i zdarzeń.

 
Ilość wyświetleń: 257