Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Warsztaty rękodzielnicze

Zapisy: Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606

Koszt: 15,00 zł od osoby. Opiekunie wejście jest bezpłatne :) Jeśli jednak chcesz wykonać swoją pracę to też musisz kupić bilet.

Adres:  Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, plac Wolności 14

Zabytek ze skrytek

Zabytek ze skrytek - w drugą niedzielę miesiąca w godzinach 11.00-13.00 zapraszamy na warsztaty rodzinne (uczestnicy w wieku 7-12 lat) w ramach cyklu „Zabytek ze skrytek!”, gdzie poznamy zabytek, który specjalnie dla Was wyciągnięty będzie z muzealnego magazynu. Niedzielna wizyta będzie zatem jedyną szansą na spotkanie z tajemniczym zabytkiem. W okresie styczeń – marzec zapraszamy na spotkania z zabytkiem etnograficznym.  

 

Kontakt ze Sztuką

Kontakt ze Sztuką - sobotnie warsztaty artystyczne (uczestnicy w wieku 10-14 lat), nawiązujące do twórczości artystów związanych z Łodzią , zwłaszcza z artystami, których twórczość znajduje się w zbiorach Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi.
Cykl zajęć realizowany jest zawsze w ostatnią sobotę miesiąca od 11:00 do 13:00 . W ramach zajęć zostanie przybliżona sylwetka oraz twórczość artysty, a następnie część na pracę warsztatową. Spotkania mają nie tylko charakter edukacyjny, gdyż z jednej strony poszerzają wiedzę w zakresie historii sztuki oraz terminologi z nią związaną a z drugiej otwierają uczestnika na „kontakt ze sztuką” oparty na subiektywnych przeżyciach podczas pracy twórczej. Ważną częścią spotkania są również dyskusje i burze mózgów na temat naszych wrażeń artystycznych. Uczestnik ma możliwość rozwinąć kreatywność, zdolności manualne, poszerzyć wiedzę, a przede wszystkim polisensorycznie obcować ze sztuką i rozwinąć swoje własne poczucie estetyki.

27 kwietnia - Tajemnicze Sygnały - Wacław Kondek

Na warsztatach przybliżymy  twórczość Wacława Kondka wybitnego malarza, grafika, projektanta. Poznamy „Tajemnicze sygnały” (SE-MA-FOR 1957). Inspirując się jego twórczością wykonamy przestrzenne prace artystyczne. Warsztaty skierowane są do uczestników w wieku 10-14 lat). 

Spotkanie ma nie tylko charakter edukacyjny, gdyż z jednej strony poszerzają wiedzę w zakresie historii sztuki oraz terminologii z nią związaną a z drugiej otwiera uczestnika na „kontakt ze sztuką” oparty na subiektywnych przeżyciach  podczas pracy twórczej