Wrzesień dla dzieci
Edukacja muzealna to wyjątkowa szansa, aby dzieci mogły odkrywać historię i kulturę w interaktywny i inspirujący sposób.
Wizyta w muzeum rozwija ich wyobraźnię, poszerza horyzonty i uczy krytycznego myślenia. Dzieci mają możliwość dotknięcia przeszłości, poznania fascynujących opowieści i zrozumienia świata, który je otacza.
Muzea to miejsca, gdzie nauka staje się przygodą!
Przedstawiamy Wam naszą ofertę na wrzesień.
Zabawy z Feniksem dla dzieci 1-3 lata:
- 11.09, godz. 10:30 - Kolorowe motyle
Nie ma wiejskiej łąki i ogrodu bez fruwających nad nimi kolorowych motyli. Poznamy bliżej te wspaniałe owady. Dowiemy się jak wyglądają motyle najczęściej spotykane w Polsce. Zrobimy motylową opaskę i motyle do udekorowania domu.
- 25.09, godz. 10:30 - Witamy jesień
We wrześniu zaczyna się nowa pora roku - jesień. Porozmawiamy o tym, po czym można poznać, że jesień już nadeszła. Jak rozpoznać oznaki jesieni w lesie, w sadzie, na polu i w mieście? Zrobimy jesienną pracę plastyczną.
Koszt: 18,00 zł (dla pary opiekun + dziecko)
Spotkania z Feniksem dla dzieci 3 - 6 lat
- 06.09, godz. 17:00 - Kimono japońskie
Zapraszamy na warsztaty poświęcone kulturz kitsuke. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły ubrać tradycyjne kimona i poczuć się jak w kraju kwitnącej wiśni.
- 20.09, godz. 17:00 - Niebieska Krowa - etno zwierzaki
Zapraszamy na zabawę i warsztat z Niebieską Krową. Malowanie, zdobienie Krowy oraz innych etno zwierzątek.
Zaczynamy od opowieści o Krowie i zagrodzie pełnej zwierząt. Niech Niebieska Krowa wraz z owieczkami, gąską będzie naszym przewodnikiem po pięknej wsi.
Stworzymy mały teatrzyk gdzie bohaterami będą zrobione przez nas zwierzaki…
Koszt: 18,00 zł (dla pary opiekun + dziecko)
Poranki z Feniksem dla dzieci 3 - 6 lat
14.09, godz. 11:00 - Pająki szczęścia
Pająki zwykle kojarzą się nam ze zwierzętami. Tym razem poznamy inne znaczenie tej nazwy - to tradycyjne, ludowe ozdoby wieszane pod sufitem. Przybierały bardzo różne kształty. Dowiemy się kto i kiedy je wykonywał. Przyjrzymy się materiałom, z jakich były robione. Każde dziecko (z małą pomocą opiekuna) wykona swojego własnego pająka do ozdoby mieszkania.
Warsztaty darmowe w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Zabytek ze skrytek dla dzieci 7 - 12 lat
15.09, godz. 11:00 - Pająki od święta
Pająki ludowe to tradycyjne ozdoby, które dawniej zdobiły domy na wsiach, zwłaszcza w trakcie ważnych uroczystości, choćby takich jak wesela. Te misternie wykonane konstrukcje, stworzone z naturalnych materiałów, symbolizowały dostatek i szczęście, a ich wieszanie miało przynosić domownikom pomyślność.
Podczas naszych warsztatów: poznasz historię i znaczenie ludowych pająków w polskiej kulturze i nauczysz się krok po kroku, jak samodzielnie stworzyć piękny, tradycyjny pająk z naturalnych materiałów.
Warsztaty darmowe w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
______________________________________
Miejsce: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Plac Wolności 14
Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606