Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Edukacja

Odkryj fascynujący świat historii i kultury z Działem Edukacji!

Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci zgłębić tajemnice zgromadzonych w muzeum zabytków. Nasz zróżnicowany program edukacyjny skierowany jest do wszystkich grup wiekowych - od najmłodszych przedszkolaków, przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów, aż po dorosłych i seniorów. Zawsze dopasowujemy nasze działania do Twoich potrzeb i możliwości.

Nasi doświadczeni edukatorzy pracują w trzech dedykowanych salach edukacyjnych oraz w przestrzeni wystaw, wykorzystując autorskie narzędzia dydaktyczne. Ich wiedza merytoryczna i umiejętności pedagogiczne sprawiają, że nauka staje się inspirującą podróżą. Poprzez aktywną pracę z grupą zachęcamy do zadawania pytań, wspieramy samodzielne myślenie i rozwijamy umiejętności komunikacyjne.

W naszej bogatej ofercie znajdziesz różnorodne zajęcia, takie jak wykłady, oprowadzania, spacery, warsztaty tematyczne, lekcje i gry muzealne, a także warsztaty dla rodzin z dziećmi (już od drugiego roku życia). Dodatkowo organizujemy półkolonie letnie i zimowe oraz specjalne zajęcia muzeoterapii dla seniorów.

Naszym głównym celem jest zaciekawienie, zachwycenie i zainspirowanie naszych gości

Zapisów na zajęcia należy dokonywać mailowo: edukacja@maie.lodz.pl lub telefonicznie: 665 655 606  od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00