Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Klasy 1-3

WAŻNE INFORMACJE

  • warsztaty prowadzone od wtorku do piątku, w godzinach: od 10.00 do 15.00, 
  • rezerwacji zajęć należy dokonać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem;
  • opłata za warsztat – 15 zł od każdego uczestnika, w cenie warsztatu wejście na wystawy, udział opiekuna bezpłatny;
  • wielkość grupy od 6 do 25 uczestników. W przypadku grup większych nauczyciel musi wybrać dwa lub trzy różne tematy, wówczas warsztaty prowadzimy równolegle;
  • warsztat trwa 60 – 75 minut - może składać się z wizyty na fragmencie wystawy oraz zajęć warsztatowych w sali edukacyjnej.

Prowadzimy również warsztaty z dojazdem do placówki w cenie od osoby: 20 zł na terenie Łodzi, 35 zł na terenie województwa łódzkiego. 

Zapisy i pytania od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00 pod numerem 665 655 606 lub za pomocą maila edukacja@maie.lodz.pl

WITAJ W MUZEUM

Witaj w muzeum! 

Podczas wizyty w muzeum dotrzemy do miejsc, których na co dzień nie odwiedzają zwiedzający. Dzieci dowiedzą się jaką rolę pełni muzeum i kto w nim pracuje (zdziwicie się jak wiele zawodów i umiejętności posiadają muzealnicy). Porozmawiamy o tym, jak powstają wystawy oraz co zrobić, gdy znajdziemy zabytek. Zajrzymy na wystawy stałe oraz do muzealnych magazynów.

MALOWIDŁA NASKALNE

Malowidła naskalne

Świat jaskiniowców pobudza wyobraźnię niejednego brzdąca. Jak wtedy wyglądał świat? Jak radzili sobie w nim ludzie? Podczas warsztatu dzieci poprzez twórcze działanie poznają świat z epoki kamienia. Zajęcia rozwijają umiejętności manualne i pobudzają kreatywność.

WARSZTAT ZYG ZAG

Warsztat Zyg  Zag

W trakcie warsztatu dzieci dowiadują się jak wyglądała praca garncarza oraz jak się zmieniała na przestrzeni tysięcy lat. Warsztat polega na wyklejeniu szablonu naczynia z przygotowanej masy solnej. Szablony posiadają różne typy ornamentów, które należy dokończyć za pomocą dostępnych narzędzi.

DAWNE ZABAWY I ZABAWKI

Dawne zabawy i zabawki

Zabawa jest nieodłącznym elementem dziecięcego świata. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się, jak bawili się ich rówieśnicy żyjący na wsi 100 lat temu. Pokażemy przykłady starych zabawek, opowiemy z czego były zrobione. Dzieci będą mogły wziąć do rąk dawne, drewniane zabawki jarmarczne. Następnie same wykonają zabawki, które zabiorą do domów.

LALKOWY TEATR FENIKSA

Lalkowy Teatr Feniksa 

Podczas tych niezwykłych zajęć uczniowie będą mieli okazję poznać różnorodne typy lalek teatralnych, ich nazwy oraz budowę. Przeniosą się w świat teatru, scenografii teatralnej, aktorów lalkowych i projektów scenografii spektaklu. Następnie, w duchu kreatywności i zabawy, dzieci same będą mogły stworzyć lalkę teatralną inspirowaną magicznym ptakiem – Feniksem i odkryć sztukę animacji.

To doskonała okazja do rozwijania zdolności teatralnych i wyobraźni swoich uczniów, a także zapewnienia im niezapomnianej przygody z twórczym działaniem. Niech ta przygoda teatralna stanie się inspiracją dla ich rozwoju i pasji! 

W BARBARZYŃSKIEJ ŁODZI

W barbarzyńskiej Łodzi

Na warsztatach dzieci poznają kto mieszkał na terenach obecnej Łodzi w pierwszych wiekach naszej ery. Dowiedzą się jak archeolodzy odkrywają przeszłość i poznają postaci tzw. Retkińskiej Księżniczki oraz Wojownika z ul. Szczecińskiej.  Dzieci zaprojektują swoich własnych barbarzyńców przy użyciu szablonów oraz zróżnicowanych technik plastycznych.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Warsztaty świąteczne 

W okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy oferujemy unikalne warsztaty dla dzieci, które pozwolą im na tworzenie prac inspirowanych tradycyjnymi wyrobami ludowymi. Podczas tych wyjątkowych zajęć uczestnicy będą miały okazję przygotować prace takie jak zabawki na choinkę czy palemki wielkanocne, odkrywając przy tym bogactwo i piękno polskiej tradycji.

Przeżyjcie razem z nami magiczny czas tworzenia i odkrywania naszych korzeni kulturowych! 

SKANSEN W KWIATKÓWKU I GRODZISKO W TUMIE

Skansen w Kwiatkówku i Grodzisko w Tumie 

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę edukacyjną do Skansenu w Kwiatkówku i do Grodziska w Tumie! Oba miejsca łączy malownicza ścieżka przyrodnicza.

Odkryj tajemnice historii i kultury naszego regionu dzięki sezonowej ofercie, trwającej od kwietnia do czerwca, w malowniczej miejscowości Kwiatkówek pod Łęczycą. Wzbogać swoją wycieczkę klasową o fascynujące zajęcia, które odbywają się w czwartki.

Zobacz zabudowę Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej, przespaceruj się ciekawą ścieżką edukacji kulturowo-przyrodniczej oraz poczuj historię średniowiecza otoczony wałami grodziska w Tumie.  Nasze zajęcia zapewniają interaktywny sposób nauki, który angażuje uczniów i pozwala im zgłębić bogactwo dziedzictwa kulturowego naszego regionu. 

Uwaga! Zapisy na zajęcia: Skansen tel: 888 224 867 lub e-mail: skansen@maie.lodz.pl. Szczegółowy opis na stronie https://tum.maie.lodz.pl/media/system/aktualnosci/EDUKACJA-W-PLENERZE-OFERTA-kwiecien-czerwiec-2024.pdf