Instytucja Kultury
Samorządu Województwa Łódzkiego

ikona wojewodztwo lodzkie

Przedszkola

WAŻNE INFORMACJE

  • tematy przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia;
  • warsztaty prowadzone od wtorku do piątku, w godzinach: od 10.00 do 15.00, 
  • rezerwacji zajęć należy dokonać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem;
  • opłata za warsztat– 15 zł od każdego uczestnika, w cenie warsztatu wejście na wystawy, udział opiekuna bezpłatny;
  • wielkość grupy od 6 do 25 uczestników. W przypadku grup większych nauczyciel musi wybrać dwa lub trzy różne tematy, wówczas warsztaty prowadzimy równolegle;
  • warsztat trwa 60 – 75 minut. Może składać się z wizyty na fragmencie wystawy oraz  zajęć warsztatowych w sali edukacyjnej.

Prowadzimy również warsztaty z dojazdem do placówki w cenie od osoby: 20 zł na terenie Łodzi, 35 zł na terenie województwa łódzkiego 

Zapisy i pytania od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00 pod numerem 665 655 606 lub za pomocą maila edukacja@maie.lodz.pl.

WITAJ W MUZEUM

Witaj w muzeum!

Podczas wizyty w muzeum dotrzemy do miejsc, których na co dzień nie odwiedzają zwiedzający. Dzieci dowiedzą się jaką rolę pełni muzeum i kto w nim pracuje (zdziwicie się jak wiele zawodów i umiejętności posiadają muzealnicy). Porozmawiamy o tym, jak powstają wystawy oraz co zrobić, gdy znajdziemy zabytek. Zajrzymy na wystawy stałe oraz do muzealnych magazynów. 

MALOWIDŁA NASKALNE

Malowidła naskalne

Świat jaskiniowców pobudza wyobraźnię niejednego brzdąca. Jak wtedy wyglądał świat? Jak radzili sobie w nim ludzie? Podczas warsztatu dzieci poprzez twórcze działanie poznają świat z epoki kamienia. Zajęcia rozwijają umiejętności manualne i pobudzają kreatywność.

DAWNE ZABAWY I ZABAWKI

Dawne zabawy i zabawki 

Zabawa jest nieodłącznym elementem dziecięcego świata. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się, jak bawili się ich rówieśnicy żyjący na wsi 100 lat temu. Pokażemy przykłady starych zabawek, opowiemy z czego były zrobione. Dzieci będą mogły wziąć do rąk dawne, drewniane zabawki jarmarczne. Następnie same wykonają zabawki, które zabiorą do domów.

 

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Warsztaty świąteczne

W okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy oferujemy unikalne warsztaty dla dzieci, które pozwolą im na tworzenie prac inspirowanych tradycyjnymi wyrobami ludowymi. Podczas tych wyjątkowych zajęć uczestnicy będą miały okazję przygotować prace takie jak zabawki na choinkę czy palemki wielkanocne, odkrywając przy tym bogactwo i piękno polskiej tradycji.

Przeżyjcie razem z nami magiczny czas tworzenia i odkrywania naszych korzeni kulturowych!